Po úvodu na maďarském okruhu Hungaroring se vyznavači okruhového závodění o víkendu přesunuli na rakouský nedávno  rekonstruovaný okruh Red Bull Rng. Brněnský tým KT motosport, který se pro letošek  přebarvil  jednotně do zelena, chtěl navázat na slušné výsledky z Hungaroringu a nakonec je i překonal.  V roli největší hvězdy se tentokrát představil třikrát zlatý Petr Mandelík, i když i Marek Fried zajel slušně.

V závodech sprintů dvoulitrů je situace poslední roky podobná. Lotusy brněnského týmu obvykle nedávají nikomu  ze soupeřů šanci. A tak to dopadlo i tentokrát v podhůří Alp. Změnou bylo jen to, že Petr Mandelík zvítězil před svým týmovým kolegou Markem Friedem (oba Lotus Exige). Za nimi pak dojel bronzový domácí  jezdec René Martinek ( Honda Civic). Marek musel zastavit na trati kvůli zaseknutému plynovému pedálu, ale podařilo se muproblém rychle spravit a mohl pokračovat a navíc  to ještě stihl, jako druhý nejrychlejší. Dojel se ztrátou 18 sec na svého šťastného kolegu.

Ve sprintu  ve třídě nad 2000 ccm startovalo 17 vozů a mezi nimi podruhé Marek Fried se čtyřlitrem. Vyrážel  ze sedmého místa za třemi Mercedesy a třemi Porsche. Skvělým startem se ale dostal na čtvrté místo, ale opět se mu v zatáčce zasekl plynový pedál a po průjezdu kačírkem se propadl z vybojované pozice  o pár míst dozadu. Po návratu na trať pokračoval parádní jízdou a opět se dostal do boje o dobré umístění. Výsledkem bylo nakonec druhé místo v rámci MČR a tím první bedna pro Evoru. „Počasí nebylo podle našich představ, protože ani nekáplo, všechny jízdy se jely na suchu,“ zmínil Markův dědeček Rudolf Fried, který tak zároveň naznačil, že v týmu  raději  přáli  mokrý závod. Zelené dvojici  (Marek a Erora) totiž na Hungaroringu voda vyloženě „sedla“.

Sobotní program  vyvrcholil  podvečerní dvouhodinovkou, ve které však  startovalo  jen 9 vozů, z toho tři ve třídě dvoulitrů, kde startovala i posádka brněnského týmu. Závod rozjížděl Petr Levíček, který vodil vůz v čele třídy s minimální ztrátou na silnější Ginettu Brňana Valáška. Ve stejném stylu závod pokračoval i po vystřídání , kdy za volant usel Petr Mandelík, ale po několika kolech se vůz „dobelhal“ do boxu s prasklou poloosou. „Padlo rozhodnutí tento díl vyměnit a pokračovat.  Během opravy  jsme se propadli až na samý konec startovního pole. Ale po návratu na trať nasadil Mandelík strhující tempo a skvělými časy smazal  dvoukolovou ztrátu a navíc dovezl Lotus Exige na prvním místě ve třídě s náskokem jednoho kola,“ popisuje šéf týmu Tomáš Kusý. Druzí dojeli Poláci Sebastian Kolakowski/Marek Kiwak  (Renault Clio).

V neděli nastoupili do druhého sprintu  do 2000 ccm opět dva vozy, ale v pozměněné sestavě. Petra Mandelíka doplnil Petr Levíček, přičemž  dvojice získala první dvě místa na startu, takže vyrážela  z první řady. Přesněji řečeno, měla vyrážet. Double se ale tentokrát nekonal. Při výjezdu do zaváděcího kola totiž zůstal na roštu Levíček a musel být odtlačen do boxu. Závod pro něj  sklončil ještě před startem a to kvůli  prasklé poloose. Čest týmu pak zachránil Petr Mandelík, který vyhrál systémem start-cíl a který tak pod Alpami získal třetí vítězství ze tří svých startů.

Posledním závodem víkendu, kde tým KT motorsport nasazoval vůz, byl sprint nad 2000 ccm. Zcela suveréně si v něm stejně jako v prvním závodě počínal Jakub Knoll s Mercedesem, který bezpečně zvítězil. Za ním pěkný souboj předváděli Marek Fried s Polákem Lewandowskim a Konopkou (oba Porsche), který v posledním kole Marka předjel a dojel do cíle s náskokem 0.6 sec. Nový vůz tedy opět naznačil, že se s ním bude muset začít počítat.

Výsledek zároveň znamenal opět druhé místo v hodnocení  MČR za vítězným Knollem. Takže vystoupení „zelených“ lze přes jedno odpadnutí kvůli technickému problému hodnotit velmi kladně. Bilance je tři zlaté a jedna stříbrná ve dvoulitrech a další dvě stříbra v MMČR pak mezi nejsilnějšími speciály.

Další body do českého i zónového šampionátu, ale také do ESET cupu, se budou přidělovat v polské Poznani za necelý měsíc..

[inpost_gallery thumb_width=“100″ thumb_height=“100″ post_id=“753″ thumb_margin_left=“0″ thumb_margin_bottom=“0″ thumb_border_radius=“2″ thumb_shadow=“0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)“ js_play_delay=“3000″ id=“1″ random=“0″ group=“1″ border=““ type=“yoxview“ sc_id=“sc1401044011097″]