KT motorsport – ohlédnutí za sezonou 2014

Úspěšnou sezonu 2014 absolvoval tým  se třemi jezdci, dvěma vozy ve třídě do 2000 ccm (ostřílené Lotusy Exige) a jedním nad 3500ccm – nově vyvíjeným Lotusem Evora. Všechny vozy také dostaly nové týmové barvy, které zaujaly jak netradičním odstínem tak atraktivním designem.

Nejúspěšnějším jezdcem týmu se stal Petr Mandelík, který se poprvé stal mistrem FIA CEZ a mezinárodním mistrem ČR ve třídě do 2000 ccm ve sprintech i ve vytrvalostních závodech. Z 10 startů ve sprintech získal 5 vítězství a 4 druhá místa a divákům znovu dokázal, že je reálnou hrozbou pro týmového kolegu Marka Frieda při atraktivních soubojích v takřka každém závodě. Pouze v jedné jízdě odstoupil pro poruchu svého Lotusu.

Spoečně s Petrem Levíčkem vybojovali tři prvenství v endurance a tím získali oba mistrovké tituly. Nejednou pak dokázali být soupeřem silnějším autům vyšších tříd a speciálům v kategorii do 2000ccm většinou nedávali šanci.

Třetí jezdec týmu Marek Fried třemi vítězstvími, dvěma druhými a jedním třetím místem vybojoval tituly vícemistra CEZ a MMČR ve sprintech do 2000 ccm. Jeho hlavním úkolem byly starty s vozem Lotus Evora, ve třídě nad 3500 ccm za účelem testování a vývoje. Přestože se vůz potýkal s dětskými nemocemi, ukázal, že není v budoucnu bez šancí na výraznější úspěchy. Výsledkem bylo při osmi startech celkové sedmé  místo v CEZ a třetí místo v mistrovství ČR v nejsilnější třídě.

Na Mosteckém autodromu diváky překvapil Maťo Homola, který s dvoulitrovým Lotusem Exige S1 v divizi 5 závodil s vozy BMW kategorie do 3500ccm a ukázal potenciál Lotusu proti autům vyšší kategorie. Maťo si závody i vůz pochvaloval a není vyloučeno, že ještě někdy tým KT motorsport poctí svým ‘hostováním’.

Poděkování jezdců za úspěšnou sézonu patří šéfovi týmu Tomáši Kusému, všem mechanikům a sponzorům, kteří se podíleli na startech týmu KT motorsport.

Reagovat

Musíte se přihlásit , abyste mohli komnetovat příspěvky.